Achtergrond
Projectorganisatie Maasvlakte 2, onderdeel van het Havenbedrijf Rotterdam, heeft in 2008 Het PR Bureau gevraagd om ondersteuning te bieden bij het profileren van Maasvlakte 2 in de media. Maasvlakte 2, de uitbreiding van de Rotterdamse haven, moet meer bekendheid krijgen, een gezicht en draagvlak onder de vele doelgroepen.
Aanpak
Een uiteenlopende waaier van persactiviteiten is ingezet om te bouwen aan de bekendheid van de havenuitbreiding. Profileringsactiviteiten, uiteenlopend van persberichten en ingezonden stukken in vakbladen, regionale en landelijke dagbladen, evenals het organiseren van persbriefings en persactiviteiten: een persexcursie naar een baggerschip, persbriefing over de constructie van de harde zeewering, debat met middelbare scholieren over de nut en noodzaak van Maasvlakte 2, de starthandeling van de aanleg door toenmalig burgemeester Opstelen en de opening en profilering van het informatiecentrum FutureLand. Alles in nauwe samenwerking met het Havenbedrijf Rotterdam.
Sinds het besluitvormingsproces nagenoeg is afgerond, gaat de aandacht in toenemende mate uit naar mijlpalen en zichtbare resultaten in het bouwproces. Met als hoogtepunt het bezoek van Koningin Beatrix op 28 april 2009 aan Maasvlakte 2 en informatiecentrum FutureLand.
Resultaat
De verschillende gezichten van Maasvlakte 2 worden met grote regelmaat actief onder de aandacht van de pers gebracht. Van duurzaamheid tot baggerwerkzaamheden, en van kunstprojecten tot milieuonderzoeken. Relaties bij zowel vakpers, regionale en landelijke pers zijn verder verstevigd. Het resultaat is dat maandelijks enkele honderden malen wordt geschreven over Maasvlakte 2.
